Πέφτουν της βροχής οι στάλες - Πρόδρομος Τσαουσάκης,
Ιωάννα Γεωργακοπούλου
Δίσκος: Columbia DG 6659 .
Σύνθεση: Βασίλης Τσιτσάνης
Αθήνα, Οκτώβριος 1947
μπουζούκι: Βασίλης Τσιτσάνης
διεύθυνση ορχήστρας: Δημήτρης Σέμσης
__________________________________________
Πέφτουν της βροχής οι στάλες
κι εγώ κάθομαι στις σκάλες
Θα 'θελα να μπω, σαν πρώτα
μα κρατάς κλειστή την πόρτα
Τι την θέλεις και την κλείνεις;
να μπω μέσα δε μ’ αφήνεις
Είναι συννεφιά και μπόρα
και τι θ’ απογίνω τώρα
Απορώ τι σου χω φταίξει
άνοιξε, άνοιξε θα βρέξει
Πέφτουν της βροχής οι στάλες
κι εγώ κάθομαι στις σκάλες
Ιωάννα Γεωργακοπούλου
Δίσκος: Columbia DG 6659 .
Σύνθεση: Βασίλης Τσιτσάνης
Αθήνα, Οκτώβριος 1947
μπουζούκι: Βασίλης Τσιτσάνης
διεύθυνση ορχήστρας: Δημήτρης Σέμσης
__________________________________________
Πέφτουν της βροχής οι στάλες
κι εγώ κάθομαι στις σκάλες
Θα 'θελα να μπω, σαν πρώτα
μα κρατάς κλειστή την πόρτα
Τι την θέλεις και την κλείνεις;
να μπω μέσα δε μ’ αφήνεις
Είναι συννεφιά και μπόρα
και τι θ’ απογίνω τώρα
Απορώ τι σου χω φταίξει
άνοιξε, άνοιξε θα βρέξει
Πέφτουν της βροχής οι στάλες
κι εγώ κάθομαι στις σκάλες
- Κατηγορίες
- Greek Music
Γίνε ο πρώτος που θα σχολιάσει
Επόμενο
Αυτόματο
-
Κι αν έμπλεξες με άλλον δεν πειράζει - Ιωάννα Γεωργακοπούλου 1948(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 357 Προβολές -
Το ρημαγμένο σπίτι - Πρόδρομος Τσαουσάκης 1947(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 305 Προβολές -
Ο Αντώνης ο τεμπέλης - Πρ.Τσαουσάκης, Μ.Νίνου 1950(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 329 Προβολές -
ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΟΙ ΣΤΑΛΕΣ, 1947, ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΤΣΑΟΥΣΑΚΗΣ
από Enas 497 Προβολές -
Ζητιάνος - Πρόδρομος Τσαουσάκης 1946(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 308 Προβολές -
Αργοβήνεις μόνη - Ιωάννα Γεωργακοπούλου, Στελλάκης Περπινιάδης 1947(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 367 Προβολές -
Τα μοντέρνα κορίτσια - Πρ.Τσαουσάκης, Μ.Νίνου 1949(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 306 Προβολές -
ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΟΙ ΣΤΑΛΕΣ - Πόλυ Πάνου
από RC_Andreas 435 Προβολές -
Γλέντα μην αργοπορείς - Στέλλα Χασκίλ 1947(Β. Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 406 Προβολές -
Κάποια μάνα αναστενάζει - Ντούο Χάρμα 1947(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 328 Προβολές -
Για μια γυναίκα χάθηκα - Πρ.Τσαουσάκης, Μ.Νίνου 1951(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 297 Προβολές -
ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ - Πέφτουν της βροχής οι στάλες
από RC_Andreas 283 Προβολές -
Μες στο κελί μου ξάγρυπνος - Πρόδρομος Τσαουσάκης 1951(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 323 Προβολές -
Απόψε μες στο καπηλειό - Πρ.Τσαουσάκης, Μ.Νίνου 1949(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 327 Προβολές -
Οι φιλενάδες - Ιωάννα Γεωργακοπούλου 1939(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 325 Προβολές -
Δεν με στεφανώνεσαι - Ιωάννα Γεωργακοπούλου, Στελλάκης Περπινιάδης 1946(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 359 Προβολές -
Χωρίσαμ' ένα δειλινό - Πρ.Τσαουσάκης, Ιω.Γεωργακοπούλου 1947 (Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 291 Προβολές -
Μπατίρης - Στέλιος Κερομύτης, Ιωάννα Γεωργακοπούλου 1940(Β.Τσιτσάνη)
από RC_Andreas 349 Προβολές -
ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΗΣ ΒΡΟΧΗΣ ΟΙ ΣΤΑΛΕΣ - Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΤΣΙΤΣΑΝΗ
από RC_Andreas 485 Προβολές -
Πέφτουν της βροχής οι στάλες - Γ. Νταλάρας & Γ. Ανδρεάτος
από Έλληνας 555 Προβολές -
H Neraida kai to palikari (1969)
από RC_Andreas 112.6k Προβολές -
Ο Εξυπνάκιας 1966
από RC_Andreas 116.1k Προβολές -
Η Μεγάλη Στιγμή του '21: Παπαφλέσσας (1971)
από RC_Andreas 139.4k Προβολές -
Τα κίτρινα γάντια (1960)
από RC_Andreas 111.6k Προβολές -
Η Αλίκη στο Ναυτικό [1961]
από RC_Andreas 76.1k Προβολές -
Η Αρχόντισσα κι ο αλήτης
από RC_Andreas 60.2k Προβολές -
Υπάρχει και φιλότιμο (1965)
από RC_Andreas 112.3k Προβολές -
Ορατότης μηδέν (1970)
από RC_Andreas 79.4k Προβολές -
Οι Σουλιώτες - Oi souliotes - 1972
από Βασιλεία 49.6k Προβολές -
Πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης (1963)
από RC_Andreas 81.6k Προβολές
Προσθήκη στην λίστα αναπαραγωγής
Λυπούμαστε, μόνο τα καταχωρημένα χρήστες μπορούν να δημιουργήσουν λίστες αναπαραγωγής.
